Usuwanie mleczka anhydrytowego / cementowego
Mleczko cementowe, zwane też anhydrytowym, to krucha, słaba warstwa cementu, która pojawia się na powierzchni posadzki wskutek wypływającej z betonu wody. Zwykle jest efektem zbyt dużej ilości wody dodanej do mieszanki lub używanej podczas utwardzania, a co ważne pojawia się wyłącznie na nowym betonie. Pozostawiając mleczko anhydrytowe, narażamy posadzkę na szybki proces karbonizacji, czyli utratę wytrzymałości i trwałości, co sprawia, że na jakości tracą wszelkie zastosowane pokrycia czy powłoki. Kluczem do solidnego wykończenia posadzki jest usuwanie mleczka z betonu, które pozostawia podłogę gładką oraz gotową do montażu instalacji ciepła, a także efektownego wykończenia — płytkami, drewnem czy panelami winylowymi.
Jak wygląda usuwanie mleczka cementowego?
Mleczko anhydrytowe jest dość twarde, dlatego w procesie jego likwidacji wykorzystujemy wyłącznie sprawdzony i niezawodny sprzęt. Działamy szybko i sprawnie, stosując nowoczesne technologie hydrodynamiczne, dzięki którym efektywnie pozbywamy się mleczka anhydrytowego, nie naruszając zarazem struktury samego betonu. W rezultacie posadzka jest wolna od zanieczyszczeń, a co najważniejsze przygotowana do montażu innych powłok. Jesteś zainteresowany usługą usuwania mleczka z betonu? Skontaktuj się z nami już dziś!
Szlifowanie anhydrytu, czyli o profesjonalnym usuwaniu mleczka cementowego
Jesteśmy firmą specjalizującą się w szeregu działań związanych z wykończeniem posadzek, ale nie tylko. Jedną z realizowanych przez nas usług jest usuwanie mleczka anhydrytowego, które sprzyja zwiększeniu jakości posadzki — zarówno w zakresie trwałości, jak i przyczepności. Tym, co nas wyróżnia, jest bezpłatna wycena z dojazdem do Klienta, przygotowywanie szczegółowych kosztorysów, a także możliwość skorzystania z dodatkowych usług, takich jak np. wywożenie powstałych w czasie prac odpadów. Zapraszamy do współpracy!
Jak powstaje mleczko anhydrytowe?
Mleczko anhydrytowe, zwane też spiekiem anhydrytowym, jest produktem wytrącania się anhydrytu w trakcie jego wiązania. Jeśli prace wykonane są w stu procentach prawidłowo, to takie zjawisko nie musi wystąpić. Jeżeli jednak pojawia się charakterystyczna warstwa na wykonanej wylewce betonowej, to jest ona skutkiem:
- zbyt dużej ilości wody wykorzystanej do przygotowania mieszanki betonowej. Powoduje to wypływanie nadmiaru wody na powierzchnię podczas schnięcia masy;
- nieprawidłowego procesu utwardzania betonu. Woda będąca składnikiem masy betonowej może powodować wypłukiwanie drobnych cząstek cementu na powierzchnię, tworząc kruchą warstwę.
Powstałe mleczko cementowe jest dość problematyczne i po całkowitym wyschnięciu betonu należy tę warstwę usunąć, zanim przystąpimy do dalszych prac budowlanych czy wykończeniowych. Skontaktuj się z nami, by omówić szczegóły usługi usuwania mleczka anhydrytowego.
Dlaczego usuwanie mleczka anhydrytowego jest konieczne?
Jeśli na powierzchni świeżo wykonanej wylewki betonowej osiadła warstwa mleczka cementowego, to należy poczekać do związania całej masy i następnie usunąć mleczko. W zależności od jego kondycji oraz konsystencji, może się okazać, że wystarczy zetrzeć mleczko anhydrytowe ręcznym narzędziem, np. szczotką albo szpachlą. W niektórych przypadkach natomiast konieczne może być użycie cięższego sprzętu do szlifowania. Jeśli warstwa ta nie zostanie usunięta, może doprowadzić do problemów z wykończeniem podłogi:
- problem z przyczepnością klejów potrzebnych do montażu materiałów, np. płytek,
- pęknięcia i uszkodzenia w strukturze podłogi,
- nierówności na powierzchni podłogi, problem z ułożeniem paneli winylowych lub parkietu,
- zatrzymywanie wilgoci na podłodze, pęcznienie i deformowanie podłóg z drewna.
Skontaktuj się z nami w celu omówienia usługi usuwania mleczka z betonu, aby uniknąć problemów, których usunięcie później może być o wiele bardziej kosztowne. Zapraszamy!